ABY OTRZYMAĆ WIĘCEJ ZAFREE
DOŁĄCZ PONIŻEJ DO GRUPY
 
ZAFREE www.ZaFree.com.pl
Grupa Zamknięta · 20 215 członków
Dołącz do grupy
Oficjalna grupa społeczności fanów portalu www.ZaFree.com.pl Dołącz do grupy aby otrzymać produkty zafree. Będziemy dodawać tutaj informacje o naj...
 
ABY OTRZYMAĆ WIĘCEJ ZAFREE
DOŁĄCZ PONIŻEJ DO GRUPY
 
ZAFREE www.ZaFree.com.pl
Grupa Zamknięta · 20 215 członków
Dołącz do grupy
Oficjalna grupa społeczności fanów portalu www.ZaFree.com.pl Dołącz do grupy aby otrzymać produkty zafree. Będziemy dodawać tutaj informacje o naj...
 

Kupon na soczewki CooperVision !

Ocena użytkowników:  / 16
SłabyŚwietny 

Bezpłatne soczewki przy pierwszym badaniu wzroku i dopasowaniu szkieł kontaktowych

Soczewki kontaktowe najlepiej kupować w salonach optycznych. Daje to pewność otrzymania oryginalnych szkieł i upoważnia do złożenia reklamacji. Przy pierwszym badaniu wzroku rozszerzonym o dopasowanie soczewek kontaktowych, pierwszą parę można otrzymać za darmo. Wystarczy ściągnąć kupon promocyjny ze strony internetowej:www.mojepierwszesoczewki.pl i okazać go na płatnej wizycie okulistycznej.

Gdzie kupić pierwsze soczewki kontaktowe?

Szkła kontaktowe zawsze powinno się dobierać w salonie optycznym. Konsultacje z doświadczonym optykiem lub optometrystą dają gwarancję, że soczewki będą odpowiednie do konkretnej wady wzroku. Zakup ich w salonie daje też możliwość łatwej wymiany szkieł, np. na inny model. Regularne wizyty u okulisty pozwalają również obserwować na bieżąco zmiany na rogówce i dają szansę szybkiego wykrycia ewentualnych schorzeń i pierwszych objawów chorób. Ponadto, kupowanie soczewek kontaktowych w autoryzowanym salonie to gwarancja możliwości zareklamowania ich, a także uniknięcia otrzymania podróbek.

Jak otrzymać kupon na pierwszą, bezpłatną parę soczewek kontaktowych?

Decydując się na wizytę u okulisty z dobieraniem soczewek kontaktowych, pierwszą parę szkieł można otrzymać całkowicie bezpłatnie. W serwisie: www.mojepierwszesoczewki.pl w zakładce: „Jak nosić soczewki kontaktowe?” udostępniony jest regulamin promocji, a także wyszukiwarka, w której wpisuje się nazwę swojej miejscowości. Dzięki temu, portal wyszukuje najbliższe zakłady i salony optyczne w otoczeniu szukającego. Najeżdżając myszką na wybraną placówkę na mapie, należy kliknąć w link „bezpłatne soczewki”. Zacznie się pobieranie kuponu na gratisową parę szkieł kontaktowych w wybranym zakładzie optycznym. Następnie należy umówić się na płatne badanie wzroku z dobieraniem soczewek u specjalisty. Po okazaniu paragonu podczas wizyty, otrzymuje się bezpłatną parę soczewek CooperVision.

Badanie wzroku u okulisty i dobór soczewek kontaktowych – ile kosztuje?

Koszt wizyty u specjalisty wynosi około 100 złotych, w trakcie której, oprócz badania wzroku, lekarz dobiera soczewki oraz tłumaczy, jak je nosić, zakładać, zdejmować oraz pielęgnować. Różnice cen w poszczególnych salonach mogą wynikać, np. z popularności praktyki specjalisty czy aktualnych promocji na konkretne badanie w gabinecie okulistycznym.

Badanie wzroku z doborem soczewek – jak się przygotować i na czym polega?

Na pierwszą wizytę panie powinny przyjść bez makijażu, gdyż może on utrudniać ocenę, np. gruczołów łojowych tuż przy nasadzie rzęs czy stanu skóry powiek. Ponadto resztki kosmetyków mogą dostać się do oka w czasie pierwszej próby zakładania soczewek kontaktowych, co może wywołać podrażnienia. Zaleca się również skrócenie paznokci przed wizytą – ułatwi to posługiwanie się soczewką i naukę ich zakładania i zdejmowania.

Kompleksowe badanie wzroku rozszerzone o dopasowanie soczewek składa się z kilku etapów. Do nich także zalicza się wizytę kontrolną, która ma na celu ostateczną ocenę wyboru szkieł kontaktowych.

• Wywiad lekarski

Wizytę u okulisty rozpoczyna się wywiadem lekarskim. Specjalista będzie chciał się dowiedzieć, między innymi, jaki zawód się wykonuje pacjent, czy często korzysta z komputera, czy jeździ samochodem. Kolejnym etapem jest ustalenie przyczyny chęci noszenia soczewek. Dla okulisty istotne jest, czy wizyta jest wynikiem chęci noszenia szkieł kontaktowych okazjonalnie, np. do ćwiczeń na siłowni, czy spowodowana jest dolegliwościami, jak: nieostre widzenie z bliska lub daleka. 

• Wstępne badanie wzroku i pomiar ciśnienia w oku

Badanie wstępne ma na celu określenie ostrości widzenia z bliska oraz daleka. Na tym etapie często też przeprowadza się pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, szczególnie istotny w profilaktyce jaskry, polegającej na stopniowym zanikaniu nerwu wzrokowego.

• Komputerowe badanie wzroku i testy obrazkowe

Komputerowe badanie okulistyczne pozwala ocenić, np. promień krzywizny rogówki czy zmierzyć refrakcję oka. Tablice z optotypami służą ocenie ostrości wzroku z daleka. Znajdują się na nich różnej wielkości i koloru cyfry, litery czy obrazki. Uzupełnieniem badania jest ocena ostrości widzenia z bliska, z odległości potrzebnej do czytania. Pacjent ma za zadanie przeczytać określony tekst, co pozwala wykryć różne nieprawidłowości wzroku.

• Badanie oka w lampie szczelinowej

Za pomocą wyników badania w lampie szczelinowej lekarz może określić wszelkie przeciwwskazania, które uniemożliwiłyby korzystanie z soczewek kontaktowych. W trakcie pomiarów bada się, np.: rogówkę, jakość filmu łzowego, stan powiek, reakcję źrenic, komorę przednią oka i jego soczewkę oraz spojówkę gałkową.

• Dobór soczewek kontaktowych u okulisty

Jeżeli wyniki badania w lampie szczelinowej nie wykazały żadnych przeciwwskazań do noszenia szkieł kontaktowych, lekarz przystępuje do doboru odpowiednich soczewek. W zależności od tego czy mają być one noszone okazjonalnie, np. do uprawiania sportu, okulista może zaproponować soczewki jednodniowe, które nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Wieczorem wyrzuca się je do kosza, aby rano założyć nową parę. Do codziennego noszenia lepiej sprawdzają się miesięczne soczewki kontaktowe, które każdego dnia po zdjęciu należy przechowywać w specjalnym pojemniku i płukać w płynie dezynfekującym. Po nałożeniu na oko pacjenta soczewki próbnej lekarz ocenia, m.in. ostrość widzenia, komfort użytkowania i ruchomość.

 Jak zakładać i zdejmować soczewki

Na każdym badaniu wzroku połączonym z doborem soczewek, lekarz na zakończeniu wizyty daje niezbędne wskazówki dotyczące ich użytkowania. Specjalista uczy zakładania i zdejmowania szkieł kontaktowych, a także informuje o podstawowych zasadach ich pielęgnacji (w przypadku soczewek miesięcznych, kwartalnych czy tygodniowych). Na wizycie ustala się również harmonogram spotkań kontrolnych w gabinecie okulistycznym.

• Wizyta kontrolna

Pierwsza wizyta kontrolna powinna odbyć się nie później, niż po 30 dniach od założenia pierwszych soczewek kontaktowych na oczy. Każde kolejne spotkanie planowane jest zazwyczaj nie rzadziej niż co pół roku. 

PROSIMY KLIKNIJ PONIŻEJ LUBIE TO

Użytkowników Online:

WIĘCEJ ZA DARMO